Zpět

Nedejte šanci zlodějům. Ukážeme vám, jak si vybrat zámek na kolo

Přidáno: 13.1.2020 15:03.34 Počet shlédnutí: 1616

13 Leden 2020

Kolo stojící před domem, obchodem nebo v boční uličce je pro zloděje lákadlem, jakému jen těžko odolají. Čím déle své kolo necháváte bez dozoru, tím více stoupá šance, že o něj přijdete. Kola mizí dokonce iz uzamčených balkónů či garáží. Nečekejte, dokud se to přihodí i vám. Raději předejděte krádeži tím, že si vyberete vhodný zámek na kolo.

Nedejte šanci zlodějům. Ukážeme vám, jak si vybrat zámek na kolo

Vyberte si úroveň zabezpečení bicyklu

Ne všechny situace vyžadují stejné zabezpečení. Místo, kde zamknete svůj kolo a čas, během kterého jej ponecháte bez dozoru, jsou primárně faktory, které určují úroveň bezpečnosti, kterou byste měli použít. Dříve, jako svého dvoukolového oře svěříte zámku na kolo, promyslete si tyto otázky:

Na jakém místě necháváte zamčený kolo? (Na dvoře, v pusté boční uličce, před školou, před rušným obchodním domem, ve sklepě)

Poutá kolo pozornost?

Na jak dlouho kolo opouštíte? (Na deset minut, na hodinu, na noc ...)

Návod, jak si vybrat zámek na kolo

Říká se, že příležitost dělá zloděje. Proto kvalitní zámek na kolo častokrát ochrání váš majetek už tím, že jen pohled na něj odradí případných zlodějů od činu. Velkou pomocí je i použití dvou bezpečnostních prvků namísto jednoho, protože to obvykle donutí Jezinky vybrat si jiný cíl. Ponechat svůj kolo uzamčen bez dozoru někde na ulici je však navzdory všemu poměrně velké riziko.

V testech odolnosti se nejlépe umísťují tzv. U - zámky, které vynikají svou robustní konstrukcí v Mist zamykání. Bezpečný zámek na kolo představuj takové skládací zámky, ponášajúce se na skládací metr, ale například i robustní a těžší řetězový zámek na kolo či válečkový zámek. Řetězový zámek lze po odemknutí upevnit i na sedadlových trubku, takže nepřekáží v batohu. Ochranný obal na řetěz zase ochrání kolo před poškrábáním. Nejbezpečnější zámek na kolo je však bezpochyby ten, který správně použijete.

zámek na kolo na kód

Cenné rady pro zajištění kola

Kolo vždy uzamkněte o předmět, který se nedá zvednout ani přemístit. Tím předejdete tomu, aby zloděj odnesl uzamčen kolo na skryté místo, kde může zámek nerušeně řeže.

Nezamykejte kolo o kola, ani o jiné odnímatelné části. Zloději jejich lehce odmontují a kolo odnesou.

Kolo uzamkněte tak, aby zámek byla co nejvýše nad zemí. Klíčová dírka by měla být otočena dolů k zemi. Takový způsob uzamčení zaručí, že zloději budou těžko používat nástroje na odemknutí nebo porušení zámku.

Mezi kolům, objektem a zámkem nechte co nejméně místa. To zloději ztíží používání nástrojů.

Vždy uzamykajte své kolo na dobře osvětlených místech s vysokou frekvencí pohybu lidí. Snížíte tak pravděpodobnost krádeže.

Použití více zámků zvyšuje bezpečnost. Různé druhy zámků krádež komplikují, protože většina zlodějů je vybavena nástroji na určitý typ zámku. Otevírání více typů zámku také zabere více času. Pokud použijete více zámků, uzamkněte každým z nich jinou část kola (1. rám, 2. zadní kolo, 3. přední kolo).

Pokud se dá, odstraňte části, které nejsou pevně ukotveny na kole. Jde například o baterii elektrokola, různé displeje, cyklocomputery, světla a podobně. Pokud zloději nemohou ukrást celý kolo, uspokojí se is drahými komponentami.

Jaký je nejlepší zámek na kolo?

Nabídka na trhu, v níž si můžete vybrat zámek na kolo, je opravdu široká. Vše záleží na tom, jaký typ kola máte, v jaké cenové hladině se pohybuje jeho hodnota a kde a na jak dlouho ho plánujete nechávat bez dozoru. Například smyčkové zámky představují lehčí stupeň ochrany. Jsou vhodné pro zajištění kola, který máte v dohledu a víte zakročit v případě, že se někdo motá v blízkosti s podezřelými úmysly.

Zámek na kolo s alarmem nabízí vyšší stupeň ochrany. Automatický alarm často nabízí funkce jako detektor pohybu či nastavitelná citlivost, kdy alarm reaguje hlasitým pískáním například tehdy, když s kolem začne někdo manipulovat bez odemknutí. Další z možností je zámek na bicykl kód, kde je třeba nastavit kód potřebný pro odemknutí zámku nebo tzv. spirálové zámky, nabízející dostatek materiálu na upevnění kola při maximální úspoře místa.

Krátké srovnání nejběžnějších zámků na kolo

Zámek typu U

Výhody: pokud je vyroben z tvrzené oceli, nelze přestřihnout kleštěmi, ani zlomit kladivem

Nevýhody: vyšší hmotnost, horší skladnost, je nemožné upevnit ho o tlustší stojany

Lankový / kabelový zámek na kolo

Výhody: lehký, levný, vhodný jako doplňkový zámek

Nevýhody: nejméně bezpečný, dá se snadno přestřihnout, vhodný pouze na krátký čas při dohledu na kolo

Řetězový zámek na kolo

Výhody: jsou odolnější než lankové zámky, dají se nosit připevněné na rámu

Nevýhody: vyšší váha oproti lankovým zámkem, vyšší cena

Skládací zámek na kolo

Výhody: jde o odolný, kvalitní zámek na kolo, pohodlný přenos, dobrá délka zámku

Nevýhody: vyšší cena

Slovakiabike Youtube

Kontakt

Dávid Debreceni

tel.č: +421 908 457 460

Maloobchod
Servis bicyklov
Objednávky e-shop

U nás nakupujete bezpečně, spolehlivě a s jistotou. Samozřejmostí je garance pro výměnu a vrácení zboží bez udání důvodu do 14 dnů po obdržení zásilky.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení