Zpět

Představujeme slovenského výrobce kol značky KENZEL

Přidáno: 15.11.2021 12:50.04 Počet shlédnutí: 935

15 Listopad 2021

Časy kdy jsme zbytečně zatracovali domácí výrobky a vzhlíželi k zahraničním jsou naštěstí už dávno pryč. Dnes je situace opačná. Podle několika průzkumů Slováci stále častěji dávají přednost domácím výrobkům, které obecně pokládají za stejně kvalitní, nebo ještě kvalitnější než ty z dovozu. No a je třeba říci, že úplným právem. O pravdivosti těchto slov nás už léta přesvědčují i kola KENZEL.

Představujeme slovenského výrobce kol značky KENZEL

Nadšencům jízdy na kole, ale pravděpodobně ani příležitostným milovníkům dvou kol nemusíme rodinnou firmu KENZEL z Hurbanova nijak speciálně představovat. Firma působí na našem trhu již téměř 30 let ao výjimečné kvalitě kol KENZEL se mohly přesvědčit už tisíce cyklistů po celé Evropě. O tom však trošku později.

Příběh, který začala firma psát začátkem 90. let 20. století by totiž mohl být klidně příkladem úspěšného amerického snu. Samozřejmě až na to, že děj se neodehrával za "velkou louži", ale u nás. Stejně tak by však tento příběh mohl být námětem na docela slušný hollywoodský trhák. Scénáristem, režisérem i hercem v jedné osobě by byl pan Jozef Kendera, ale nepředbíhejme a pojďme pěkně popořádku.

Krátký pohled do historie firmy KENZEL

Podnikatelské aktivity pana Kendera začínaly prodejem zeleniny a ovoce. Až postupně k nim přibyl vývoz součástek a náhradních dílů na Babetty (moped vyráběný v Československu v podniku Považské strojírny v Považské Bystrici, později v Kolárově).

Jelikož v historii každé úspěšné firmy se dají najít důležité mezníky, v našem případě nebo přesněji řečeno v životě rodinné firmy KENZEL byl takovým významným mezníkem rok 1994. Právě letos totiž firma zareagovala na zvýšenou poptávku po komponentech na kola a kromě nich začala dovážet z Italská a prodávat kompletní kola.

komponenty Kenzel

S prodejem hotových kol se však naštěstí firma neuspokojila ao rok později, tedy v roce 1995 spatřilo světlo světa první smontované kolo, které se mohlo pyšnit nálepkou KENZEL. No a po prvotních úspěších kol KENZEL věci nabraly rychlý spád. Následoval dovoz strojů na výrobu rámů jízdních kol z Maroka, jednání s obchodními partnery v Číně a výsledek dnes známe. Rodinná firma patřící k lídrům ve výrobě kol s visačkou „Made in Slovakia", která precizním provedením a dokonalým designem vyrážejí dech. 

KENZEL má na kontě tisíce prodaných kusů a ve svém portfoliu všechny typy kol

Kola KENZEL jsou dnes vyráběna v tisících kusů ročně a vyvážena do desítek evropských zemí. Upřímně řečeno není se moc čemu divit. Kola KENZEL zaujmou kvalitou použitých materiálů i přesně nadávkovanými emocemi, takže patří vůbec k tomu nejlepšímu, co můžete na našem trhu najít.

Kenzel elektrokolo

Kola KENZEL však nejen kopírují, ale také udávají trendy a mají ambice vyhovět všem potenciálním zákazníkům. K dispozici jsou tak velmi žádaná horská kola KENZEL či dětská kola KENZEL v zelených barvách, které proslavily Petra Sagana (přirozeně výběr barev je mnohem pestřejší), ale v nabídce nechybí ani cruisertour nebo krosová kola KENZEL.

Zapomenout nesmíme ani na jízdní kola KENZEL a pořádného trapasu z naší strany bychom se dopustili, kdybychom nezmínili elektrokola nebo elegantní městská či urban kola s jemnými odstíny barev. Jednoduše řečeno, u kol z dílny hurbanovské rodinné firmy KENZEL si každý přijde na své.

Slovakiabike Youtube

Kontakt

Dávid Debreceni

tel.č: +421 908 457 460

Maloobchod
Servis bicyklov
Objednávky e-shop

U nás nakupujete bezpečně, spolehlivě a s jistotou. Samozřejmostí je garance pro výměnu a vrácení zboží bez udání důvodu do 14 dnů po obdržení zásilky.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení