Komponenty na kolo

Na kvalitních kolech můžete najezdit stovky kilometrů, aniž jste byli nuceni udělat nějakou nákladnější opravu. Samozřejmě platí to především za předpokladu, že se o své kolo příkladně staráte. Někdy však můžete svého dvoukolového miláčka rozmazlovat, ale v terénu mu dáte zabrat tak, že se výměně některých komponent prostě nevyhnete. Komponenty pro jízdní kola však přijdou vhod i tehdy, když budete chtít svůj oblíbený kolo vylepšit.

S výměnou komponentů třeba někdy počítat

Pláště a řetězy patří do kategorie opotřebovávaných, často namáhaných komponentů. Řetěz se tak například i při dobré péči a pravidelném mazání časem vytahá a bude potřebovat výměnu. Totéž platí o pláštích, které se dříve či později unosíš.

Brzdy patří k nejdůležitějším součástem kola. Bez ohledu na to, zda je váš kolo vybaven dražšími kotoučovými nebo ráfkové brzdami, bude tedy celému brzdovému systému třeba věnovat náležitou pozornost. Včetně brzdového lanka a brzdových čelistí, které nesmí být poškozeny a samozřejmě ani opotřebované.

Vaší pozornosti by neměly ujít ani kola. Správné dohuštění duše je důležité, ale všímat si třeba stav ráfků i jejich výplet. Ráfky nesmí vykazovat známky poškození nebo nadměrného opotřebení. Něco podobného platí pro výplet ráfků, který musí být navíc přiměřeně napnutý.

Možnosti nejsou ani zdaleka vyčerpány

Při údržbě kola však možná budete muset sáhnout po kazetách, pastorcích, nábojích, oskách, ložiscích nebo byť náhradních pedálech, či po přehazovačky. No a pokud se nemíníte vzdát svého staršího kola a plánujete ho upgradovat, tak kromě již zmíněných komponent vám mohou přijít vhod představce, převodníky, hlavové složení nebo i vidlice a rámy.

Slovakiabike Youtube

Kontakt

Dávid Debreceni

tel.č: +421 908 457 460

Maloobchod
Servis bicyklov
Objednávky e-shop

U nás nakupujete bezpečně, spolehlivě a s jistotou. Samozřejmostí je garance pro výměnu a vrácení zboží bez udání důvodu do 14 dnů po obdržení zásilky.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení