Zpět

S kolem v boji proti koronaviru

Přidáno: 12.11.2021 15:26.16 Počet shlédnutí: 288

12 Listopad 2021

Nový koronavirus změnil svět k nepoznání. Prázdné ulice, vylidněná náměstí, opuštěné historické památky. Od propuknutí pandemie uběhlo několik týdnů a koronavirus posílá do recese i ty nejsilnější ekonomiky.

S kolem v boji proti koronaviru

Obavy o vlastní zdraví, jakož i strach o své blízké, zda o zaměstnání jsou zcela pochopitelné, ale pocit nedostatečné kontroly nad situací a strach z neznámého nás ani v těchto těžkých časech nesmí paralyzovat.

Kolo je synonymem aktivního životního stylu, stres nedostane šanci

Není nejmenších pochybností, že v současnosti drtivá většina z nás prožívá jedno z nejhorších životních období. Jak jsme to však již naznačili, navzdory komplikovaným časům by bylo velkou chybou podlehnout panice nebo stresu, který za jistých okolností může být pro nás jakýmsi instinktivním a přirozeným způsobem ochrany před hrozícím nebezpečím, ale pouze tehdy, jsme-li mu vystavováni krátkodobě.

V opačném případě je dlouhodobě přežívaný stres kontraproduktivní a škodlivý. Negativním způsobem ovlivňuje imunitní systém, který v konečném důsledku nemusí být dostatečně silný na to, aby dokázal zabojovat proti respiračnímu onemocnění COVID-19. Zvládat stres i strach z neznámé hrozby a zároveň posílit imunitní systém vám pomůže aktivní pohyb. Jak ukazují různé průzkumy, velmi oblíbenou fyzickou aktivitou podporující imunitu těla a zároveň ověřeným receptem na vyčištění hlavy je jízda na kole. Pokud nemáte doma kolo nevadí, nabídka e-shopů je víc než pestrá. Po objednávce vhodného kola a doplňků si budete moci užívat pohledu na svět ze sedla kola již za pár hodin.

Na své si přijde každý

korona cyklisté

Výlety do přírody na dvou kolech lze absolvovat na různých typech kol. Pokud preferujete náročný terén s různými přírodními překážkami a nezpevněnými lesními chodníčky, právě pro vás jsou určena robustnější horská kola, která se vypořádají s jakýmikoli nástrahami terénu. Podobné ambice mají krosová kola, která si poradí s lehčím terénem, ale zároveň vás bezpečně a komfortně přepraví do cíle po asfaltových cestách.

Zkrátka nepřijedete ani v případech, že vám vyhovují cyklostezky, jejichž mimochodem máme na Slovensku oficiálně vyznačeno více než 13 000 km. Na dlouhé cyklostezky jsou jako stvořená tour kola. Tato kola zpravidla disponují plnou výbavou a díky kolům dobře drží stopu. Benefitem je také jejich nízký valivý odpor. Tour kola samozřejmě potěší i na kratších relaxačních trasách. Ty však levou zadní zvládnou třeba cruiser kola či městská kola, která jsou určena především pro pohodlné a rychlé přesuny do zaměstnání.

Městské hromadné dopravě a tedy i případnému nakažení novým koronavirem se vyhnete is urban koly, které jsou perfektní alternativou městských kol. Velké popularitě se přirozeně těší elektrokola a zapomenout nemůžeme ani na dětská kola. Na cyklistických toulkách tak můžete ukázat krásy naší země větším i menším dětem.

korona příroda

Dodržování doporučení a pokynů odborníků musí být stále samozřejmostí

Naše disciplinovanost při dodržování preventivních opatření proti šíření respiračního onemocnění COVID-19 umožnila vládě zmírnit přísná restrikční opatření. Již několik dní jsou tedy v rámci první fáze uvolňování otevřeny další provozy a přístupná jsou nejen otevřená tržiště, ale i sportoviště určená k provádění bezkontaktních sportovních aktivit. Současná doba však navzdory vynikajícím prognózám vyžaduje i nadále naši obezřetnost, zodpovědnost a disciplinovanost. Zdraví a život máme jen jeden. Při sportovních aktivitách v přírodě proto odborníci doporučují stále dodržovat jejich doporučení. Už jste to slyšeli možná i stokrát, ale přece je ve zkratce zopakujeme ještě jednou.

Pokud se na cyklostezkách nebo v okolí nevyskytují lidé, můžete se směle prohánět na kole ve svém tempu i bez roušky. Virus se přenáší kapénkovou formou a pokud se tedy nebudete ničeho dotýkat ani na odpočívadlech budete v naprostém bezpečí. Pokud však nebudete při cykloturách zcela izolováni od přímého kontaktu s lidmi a nebude se vám dát lidem obloukem vyhnout, zodpovědné bude používat roušku. Jízda na kole může jet i menší skupinka, přirozeně za předpokladu, že její členové budou od sebe udržovat přiměřený odstup.

Slovakiabike Youtube

Kontakt

Dávid Debreceni

tel.č: +421 908 457 460

Maloobchod
Servis bicyklov
Objednávky e-shop

U nás nakupujete bezpečně, spolehlivě a s jistotou. Samozřejmostí je garance pro výměnu a vrácení zboží bez udání důvodu do 14 dnů po obdržení zásilky.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení