Zpět

Objevte koloběžku - nový ekologický způsob dopravy

Přidáno: 13.1.2020 10:46.32 Počet shlédnutí: 516

13 Leden 2020

Koloběžka je novým dopravním prostředkem, který se v poslední době stal doslova fenoménem. Z dětské zábavy se stala aktivita, bez ohledu na věk uživatele. Kromě zdravého životního stylu a možnosti pohybu jsou koloběžky skvělým pomocníkem při přemisťování se z místa na místo.

Objevte koloběžku - nový ekologický způsob dopravy

Poznejte výhody koloběžky

Určitě si pamatujete na svou první koloběžku z dětských časů. No dnešní koloběžky se už nedají srovnat s těmi z dob minulých. Jsou vyráběny z kvalitnějších materiálů, výrobcova při nich dbají na funkčnost a v neposlední řadě i na design. Jejich obliba neustále roste a mají velký úspěch nejen mezi dětmi, ale stávají se oblíbenými iu dospělých i seniorů. Proč je tomu tak? Oproti jiným dopravním prostředkem mají nesporně mnoho výhod, což zvyšuje jejich oblíbenost.

Hlavní výhody koloběžek:

• nabízejí neskutečnou adrenalinovou zábavu,
• jsou skvělým dopravním prostředkem do města i na výlety,
• na našem trhu je široký výběr koloběžek,
• mají atraktivní design,
• jsou vhodné pro děti i dospělé,
• jsou skladné (můžete s nimi jít do vlaku, autobusu i MHD),
• některé se dají složit a jednoduše přenášet,
• zlepšují koordinaci pohybu a rozvíjejí rovnováhu.

Ekologický způsob dopravy

Koloběžka je levný, moderní a zdraví prospěšný dopravní prostředek, se kterým se dostanete kamkoli potřebujete. Jízdu na koloběžce si stejně jako děti, tak i vy osvojíte velmi rychle a snadno. Možná se to neobejde v začátcích bez nějaké té modřiny, ale sport je už jednou takový. No jakmile se naučíte udržet rovnováhu a naučíte se správný styl odrážení, nebudete ji chtít pustit z rukou. S její pomocí se dostanete nejen do školy, práce nebo na nákupy, ale stane se zábavným i ekologicky šetrným variantou cestování.

Kolobežkovanie a zdraví

Kromě toho, že díky koloběžce se dostanete rychle všude tam, kam potřebujete, podpoříte svůj zdravý životní styl a posílíte si komplexně celé tělo. Pokud na koloběžce budete jezdit správně, přinese vám to množství zdravotních benefitů. Při správném používání koloběžka rovnoměrně zatěžuje svalstvo celého těla. Při jazdesi pořádně protáhnete i uvolníte zádové svaly či svaly dolních končetin, jako jsou lýtka a i zadek. Oproti jiným sportům, například jízdě na kole, na koloběžce posilňujeteaj svalstvo horní části těla. Do pohybu vstupují břišní i prsní svaly, biceps i triceps.

chlap na koloběžce

Při jízdě na koloběžce výrazně šetříte své klouby a záda oproti jiným sportům. Koloběžka pomůže i těm, kteří se velmi hrbí, protože nutí jezdců zůstat ve vzpřímené poloze. Při kolobežkovaní je velmi důležité střídat nohy vždy po několika odrazech, aby nedošlo k jednostrannému přetížení.

Věděli jste, že jízda na koloběžce přispívá k redukci váhy a napomáhá hubnutí? Při kolobežkovaní spálíte daleko více energie, než při jízdě na kole. Když to porovnáme, tak při jízdě na koloběžce vydáte tolik energie, jako při aerobiku nebo svižném běhu. Pokud budete pravidelně jezdit na koloběžce, vytvarujete si problematické partie hýždí, vnitřních stehen i pasu.

Široký výběr koloběžek

Existují různé typy koloběžek, od kterých se odvíjí jejich rychlost, ovladatelnost i kvalita jízdy. Navzájem se od sebe liší nejen velikostí kol, různým tvarem či designem, ale i použitými materiály.

Nejdůležitější při výběru koloběžky, podobně jako při výběru kola, je vzít v úvahu náročnost terénu, ve kterém se budete pohybovat a samozřejmě i to, jak často se chcete této zálibě věnovat. Koloběžka se dá využít nejen na cestě do města, ale iv terénu. Koloběžky s malými koly jsou kompaktnější a obratnější a jsou skvělé na vození do města - jde o městské koloběžky. Naopak, ty s větším průměrem kol jsou svižnější, rychlejší a pohodlnější při dlouhé jízdě mimo město.

Koloběžky pro každého

Dětské koloběžky - vyrábějí se pro děti již od 2 let věku, kdy už dítě umí samo udržet rovnováhu. Z nabídky dětských koloběžek vybírejte vždy podle doporučení výrobce, pro jaký věk dítěte je dána koloběžka vhodná. Většinou se vyrábějí s nastavitelnou výškou řídítek, a tak můžete výšku koloběžky přizpůsobit výšce dítěte. Vybírat můžete dětské koloběžky s PVC kolečky určenými na hladký povrch, ale pro starší děti jsou skvělé koloběžky s nafukovacími koly, které zvládnou i terénní nerovnosti.

Koloběžky pro dospělé - se vyrábějí s nafukovacími koly. Často se můžete setkat s koloběžkou, která má přední kolo větší. Na cestu po městě jsou určeny koloběžky s užším plášti a naopak, koloběžky se širokými plášti jsou určeny do terénu.

Skládací koloběžky - jsou skvělým dopravním prostředkem po městě. Jsou skladné a dají se jednoduše složit a přenášet v kufru auta, vlaku nebo v autobuse. Díky důmyslnému konstrukčnímu řešení dokážete koloběžku složit do půl minuty.

Pro ty, kteří to s kolobežkovaním myslí vážně, jsou na trhu závodní koloběžky. Jsou optimalizovány pro rychlostní jízdu i v náročném terénu a pro extrémní sjezdy. Vhodné jsou i na jízdu v nerovnostech, jsou velmi dobře ovladatelné a nevadí jim ani kameny.

Náš tip na závěr: Pokud vás kolobežkovanie zaujalo, a chtěli byste si nějakou pořídit, dáváme vám do pozornosti náš článek, jak si správně vybrat koloběžku.

Slovakiabike Youtube

Kontakt

Dávid Debreceni

tel.č: +421 908 457 460

Maloobchod
Servis bicyklov
Objednávky e-shop

U nás nakupujete bezpečně, spolehlivě a s jistotou. Samozřejmostí je garance pro výměnu a vrácení zboží bez udání důvodu do 14 dnů po obdržení zásilky.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení