Zpět

Mobilní aplikace pro cyklisty, které byste měli vyzkoušet

Přidáno: 18.11.2021 11:15.41 Počet shlédnutí: 2624

18 Listopad 2021

Doba pokročila a současné technické vymoženosti nám usnadňují mnohé aspekty každodenního života. Co takhle využít je ve svůj prospěch i při pohybové aktivitě jako je cyklistika? Nepotřebujete přitom nic navíc, jen mobilní telefon, který máte stejně vždy s sebou. Stačí, že si do něj před nejbližší jízdou nainstalujete jednu nebo hned několik z následujících aplikací, které vám pomohou s plánováním, zaznamenáváním či vyhodnocováním trasy i fyzického výkonu.

Mobilní aplikace pro cyklisty, které byste měli vyzkoušet

U sportovců oblíbená Strava

Název: Strava
Dostupná pro: iOS, Android
Hodnocení: ★★★★☆ v Google Play/ ★★★★★v Appstore
Cena: zdarma, ale lze zakoupit i produkty navíc od 2,89 € do 66,04 € za položku

Nejen cyklisté, ale také běžci, lyžaři, turisté, bruslaři a mnozí jiní sportovci využívají aplikaci s názvem Strava. Navzdory příhodnému slovenskému názvu je aplikace zahraniční a už léta těší lidi po celém světě.

Strava svými funkcemi splňuje vše, co byste od klasického trackeru aktivit očekávali. Mapuje trasu, sleduje vzdálenost, rychlost, tempo, převýšení a zaznamenává spálené kalorie. Podstatou ji můžeme přirovnat ik sociální síti, jelikož prostřednictvím svého profilu v aplikaci můžete sdílet své pokroky s ostatními a zároveň soutěžit v různých tréninkových výzvách. Nicméně, mnohem podrobnější statistiky, které byly dříve volně dostupné, jsou momentálně k dispozici pouze za poplatek navíc. Strava je však stále jednou z nejznámějších mobilních aplikací, které sportovcům ne velkými nároky nahrazují profesionální cyklopočítače.

cyklista s mobilem

Osobní trenér Endomondo

Název: Endomondo
Dostupná pro: iOS, Android
Hodnocení: ★★★★☆ v Google Play / ★★★★☆v Appstore
Cena: zdarma, navíc možnost zakoupit produkty v aplikaci od 0,99 € do 49,99 € za položku

Rozdíl mezi všeobecnými cyklistickými aplikacemi a Endomondem je její koncept osobního trenéra, který vás motivuje nejen zaznamenáváním výkonů, ale také hlasovými povzbuzeními či sdělováním informací. Pomocí GPS můžete sledovat statistiky nejen své jízdy, ale také dalších 60+ aktivit.

Kromě klasických záznamů a analýz v základní verzi, v prémiové nabízí také synchronizaci s nositelnými doplňky jako pokročilé hrudní pásy pro přesné snímání pulsu. Trénovat přitom můžete ve zpoplatněné verzi bez reklam.

Aplikace, která vás naučí opravit kolo

Název: Bike RepairGuide
Dostupná pro: iOS, Android
Hodnocení: ★★★☆☆ v Google Play / ★★★☆☆v Appstore
Cena: 59,-

Bike Repair Guide může být vaším cyklistickým pomocníkem v krizových situacích díky praktickým návodům DIY (Do ItYourself – udělej si sám). Ať už potřebujete opravit kolo naléhavě na cestě, nebo vyměnit jeho komponenty v garáži, ilustrační obrázky a názorná videa vám předvedou detailní postup jak na to. Vadit by neměla ani absence volby slovenského jazyka, protože díky propracovaným vizuálním ukázkám lze obsah manuálů snadno pochopit. Poradí se základními nastaveními, ale i typickými poruchami kola a výběrem správného nářadí pro jejich odstranění. S touto aplikací jednoduše oprášíte své dovednosti a při problémech nemusíte nutně navštěvovat servis.

oprava kola

Pomoc od SHMÚ

Název: iSHMU/ SHMUapp
Dostupná pro: iOS, Android
Hodnocení: ★★★★★ v Google Play / ★★☆☆☆v Appstore
Cena: zdarma

Počasí umí být skutečně nevyzpytatelné. Řídíte-li se podle klasické předpovědi při plánování výletů, určitě jste mnohé zrušili zbytečně, a naopak, jiné absolvovali s překvapivými srážkami či bouří za zády. Od zmoknutí do nitky vás samozřejmě může uchránit vhodné cyklistické oblečení, ale aby vám požitek z jízdy a úsměv z tváře nesmyl déšť, je dobré vědět detailní prognózu počasí pro vaši lokalitu.

Aplikace SHMÚ je aktuální s přesným grafickým zobrazením as animací vývoje počasí. Obsahuje sekce: Model Aladin, Aktuální počasí, Textová předpověď, Radary, Úhrn srážek, Výstrahy a Web SHMÚ.

Vypadni ven a poznávej Slovensko

Název: vypadni.sk
Dostupná pro: iOS, Android
Hodnocení: ★★★★☆ v Google Play
Cena: zdarma, popřípadě produkty dostupné v aplikaci za 2,99 €

Chcete-li spojit příjemné s užitečným a na kole navštívit zajímavá místa, komplexní aplikace vás inspiruje mnoha tipy. Nasměruje vás na památky, jeskyně, hrady, muzea, kostely či parky ve vaší blízkosti - funkcí Kolem mě. Výlet si tak můžete udělat na poslední chvíli a ze dvou kol poznávat nejen cyklostezky, ale také přírodní a kulturní památky Slovenska.

Větší komfort a bezpečí při jejich používání výše jmenovaných aplikací může zaručit i držák na mobil, který lze přichytit o volant. Aplikace a aktuální statistiky tak můžete mít vždy po ruce, a to doslova.

Slovakiabike Youtube

Kontakt

Dávid Debreceni

tel.č: +421 908 457 460

Maloobchod
Servis bicyklov
Objednávky e-shop

U nás nakupujete bezpečně, spolehlivě a s jistotou. Samozřejmostí je garance pro výměnu a vrácení zboží bez udání důvodu do 14 dnů po obdržení zásilky.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení