Zpět

GPS navigace - abyste se na trase neztratili

Přidáno: 13.11.2021 10:55.42 Počet shlédnutí: 249

13 Listopad 2021

Cestování nebo třeba objevování přírodních zákoutí nebylo prakticky nikdy jednodušší než dnes. K dispozici máme špičková auta, motocykly i kola, starým dobrým papírovým mapám přišly na pomoc moderní chytré telefony a jiná inteligentní zařízení s přesnou GPS navigací, která nás spolehlivě dostanou do cíle.

GPS navigace - abyste se na trase neztratili

Požadavky na funkce a vlastnosti cyklopočítače mohou být různé

Vytříbený orientační smysl s kvalitními papírovými turistickými mapami sice ještě i dnes může být vcelku užitečný, ale s uvedením moderních cyklopočítačů na trh lze získat mnohem, mnohem více. Vše v principu záleží jen na preferencích cyklisty.

Pokud se na kole pohybujete v dobře známém terénu a ani v blízké budoucnosti neplánujete cyklotury do neznámého prostředí, ve kterém by vám orientace mohla nadělat problémy, postačí vám jednodušší cyklopočítače se základními funkcemi. Tyto cyklopočítače disponují funkcemi zaznamenávajícími údaje o aktuální rychlosti, ujeté vzdálenosti, době jízdy a zpravidla také o průměrné a maximální rychlosti.

Cyklopočítače s GPS patří do vyššího levelu

Cyklopočítače vybavené GPS navigací dokáží kromě navigování a zmíněných základních údajů cyklistům poskytnout další cenné údaje a funkce. Jako příklad můžeme uvést okamžitou zeměpisnou polohu včetně nadmořské výšky, aktuální sklon, bilanci překonaného převýšení, frekvenci šlapání, případně výpočet spálených kalorií, měření srdeční frekvence, záznam trasy a její import do elektronické mapy atp.

Seznam funkcí je úctyhodný, ale přesto nejsou obavy z ceny těchto zařízení vůbec namístě. Jinak řečeno, už i za málo peněz dostanete spoustu muziky. Pokud víte, že budete cyklopočítač využívat pouze příležitostně, můžete sáhnout po základních modelech s GPS, které vás opravdu vyjdou jen na několik desítek eur.

Nenechte se však zmýlit nižší cenou. Cenově atraktivní cyklopočítače vás rozhodně nezklamou. Jsou totiž vybaveny mnoha výše zmíněnými funkcemi včetně aplikací a softwarů, které umožňují srovnávání, výměnu nebo sdílení sportovních výkonů. Ničím výjimečným nejsou ani softwaru pro vyhodnocování a analýzu tréninkových aktivit.

gps cyklista

Na své si přijdou i náročnější cyklisté

Špičkové cyklopočítače s integrovaným přijímačem s podporou simultánního příjmu signálu ze systémů GPS+GLONASS vybavené elektronickým 3D kompasem as předinstalovanými cyklomapami Evropy jsou zárukou toho, že vždy iv neznámém terénu přijedete včas do stanoveného cíle. Tato zařízení s barevným dotykovým displejem (s podporou ovládání i v rukavicích) as mnoha sofistifikovanými funkcemi by mohla směle pomýšlet třeba na uplatnění v profi týmech.

Kromě úplných navigačních schopností cyklopočítačů můžeme zmínit platformy třetích stran. S aplikacemi Strava tak můžete zaznamenávat trasy, mapovat své oblíbené cyklotury nebo analyzovat své tréninky se všemi statistickými údaji. Aplikace Strava Live Segments například umožňuje převzít a použít všechny oblíbené trasy i od jiných uživatelů služby Strava a okamžitě je použít k navigování.

To samozřejmě nemusí být ani zdaleka všechno. Za pozornost stojí aplikace Trendline™ Popularity Routing, která vám nabídne výpočet optimální trasy do cíle a také přepočet na základě popularity, tedy frekvence ježdění na trasách. Moderní cyklopočítače s GPS si však dokážou poradit is případnou nehodou. Při pádu z kola se aktivuje aplikace Incident Detection, která automaticky odešle SMS zprávu se souřadnicemi nehody na předem nadefinované nouzové mobilní číslo. S cyklopočítači vybavenými GPS se tak nejenže neztratíte, ale případnou pomoc můžete očekávat mnohem dříve.

Slovakiabike Youtube

Kontakt

Dávid Debreceni

tel.č: +421 908 457 460

Maloobchod
Servis bicyklov
Objednávky e-shop

U nás nakupujete bezpečně, spolehlivě a s jistotou. Samozřejmostí je garance pro výměnu a vrácení zboží bez udání důvodu do 14 dnů po obdržení zásilky.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení