Zpět

Cyklostezky v Bratislavě a v Bratislavském kraji (seznam)

Přidáno: 8.1.2020 11:24.29 Počet shlédnutí: 2417

08 Leden 2020

Počet lidí, kteří využívají na dopravu kolo nebo ve volném čase jezdí na kole neustále roste. Proto přijdou vhod cyklostezky, které jsou z hlediska cyklistiky bezpečnější než frekventované úseky silnic. Pokud chcete během víkendu vysednout na kolo přinášíme vám některé cyklostezky v Bratislavě a okolí.

Cyklostezky v Bratislavě a v Bratislavském kraji (seznam)

Cyklostezky v Bratislavě

Bratislava patří mezi ty města na Slovensku, kde seznam nových cyklostezek neustále roste, čemuž se cyklisté nesmírně těší. Hustá síť cyklostezek v okolí Bratislavy je zejména v Malých Karpatech a Slovensko-rakouském pohraničí. Lidé všech věkových kategorií vyrážejí na kole nejen za sportovním výkonem, ale hlavně za aktivním odpočinkem a poznáváním krásných zákoutí.

Cyklostezka Devínska Kobyla

Mezi nejzajímavější cyklostezky v Bratislavě patří cyklostezky vedoucí k masivu Devínské Kobyly. Cykloturistické trasy jsou tam koncipovány tak, aby byly vhodné pro co nejvíce cyklisty. Ať už pro rodiny s dětmi nebo pro náročné bikery. My vám nabízíme trasu, která začíná na Dlouhých Ves, přičemž obchází vrchol Devínské Kobyly a přichází k Dúbravská hlavice, odkud je možné vrátit se různými trasami. Celá trasa vede pěknou přírodou po kvalitních i udržovaných lesních cestách a chodnících i asfaltových cestách. Na některých místech lze změnit trasu. Během cyklistiky si můžete udělat pár přestávek na odpočinek nebo provedení pěkných záběrů. Okruh je značený zeleným cyklistickým značením a jde o nepříliš fyzicky náročnou trasu, kterou zvládne každý cyklista s výjimkou několik metrového prudšího stoupání na Dúbravská Hlavici.

Základní informace:

• převýšení je 568 m,
• délka trasy 11,4 km po Dúbravská Hlavici, 15,6 km zpět na Dlouhé díly stejnou trasou,
• náročnost - střední,
• vhodná pro horská kola s odpruženou přední vidlicí či krosová kola,
• orientační čas - 2 hodiny a 2,5 hodiny zpět.

Malokarpatská cyklotúra

Patří mezi členité cyklostezky v Bratislavě, s prudkým stoupáním a klesáním, proto vyžaduje určité zkušenosti a kondici cyklistů. Začíná v Bratislavě-Patronce, pokračuje Železnou studánkou, Spariskami a končí v Bratislavě-Krasňany. Vede dolinou Vydrica a spojuje několik rekreační i místa zastávek Bratislavy. Například Partyzánský louku, která je součástí Bratislavského lesoparku. Nacházejí se zde dětská hřiště i sportoviště. Dále je to Železná studánka, kde si můžete odpočinout při některém ze čtyř zdejších rybníků, které spojuje lesní potok Vydrica.

Základní informace:

• převýšení 170 metrů
• délka trasy 14 km,
• náročnost - střední.

Biskupické luhy

Trasa patří mezi nenáročné cyklistické stezky v Bratislavě. Vede lesním terénem, po hrázi a cestách po asfaltu. Nejvhodnější začátek tohoto cyklistického okruhu je při malém parkovišti u restauraci Marina nedaleko sportovního přístavu na levém břehu Dunaje, západně od areálu rafinerie Slovnaft. Pokračuje Kalinkovskou hájovnou, Hamuliakovo, Dunajská Lužná a končí tam, kde jste začali, v Sportovním přístavu. Na trase najdete přírodní památku Panský díl, přírodní rezervace Gajc, Kopačevská ostrov a Topoľové hony i chráněné areály Bajda a Myslivecký les.

Základní informace:

• vhodná pro trekingová kola,
• náročnost - nenáročná,
• délka 38 km,
• celkové stoupání 25 m.

Moravská cyklistická cesta

Cyklistická trasa prakticky bez převýšení začíná na Děvíně, pokračuje do Devínské Nové Vsi kolem Devínska jezera a končí ve Vysoké u Moravě. Od hradu Devín až po Vysokou při Moravě vede Naučná stezka nivou Moravy a je skvělý pro rodinnou cyklistiku. Je v ní umístěných 16 informačních tabulí, které přinášejí návštěvníkům přírodní a historické zvláštnosti řeky Morava a lužních lesů.

Základní informace:

• trasa bez převýšení,
• délka je 21 km a zpět,
• náročnost - rekreační,
• povrch je asfaltový,
• vhodný i pro krosová i silniční kola,
• vhodná i pro rodiny s dětmi.

Cyklostezka v okolí Bratislavy – JURAVA

Dalšími zajímavými cyklostezky v Bratislavském kraji patří i JURAVA. Jde o cyklotrasu, která spojuje Raču, Svätý Jur, Vajnory a Ivanku při Dunaji. No dnes se z ní dá odbočit i na Chorvátsky Grob. Kromě cyklistiky si můžete udělat i několik příjemných zastávek. V Rači je to místní pamětní pokoj, v Svatém jure zase nabízí krásné místo k odpočinku Kaple Nanebevzetí Panny Marie, která je známá v okolí jako Pustý kostelík. Tam se dá posedět pod přístřeškem pod korunami stromů. Nepochybně nejkrásnější částí je přírodní rezervace Šúr. Vajnory nabízejí prohlídku lidového domu, který je národní kulturní památkou. A takto bychom mohli jmenovat několik nádherných scenérií.

Jurava je ideální pro rodiny s dětmi, protože je asfaltová. Rodičů neunaví ani pokud za své kolo zapřáhnout dětský cyklovozík. Vhodná je i pro dětského cyklistu na vlastním dětském kole, zejména pro její nenáročný terén, který se z velké části vlní podél vinicích, vodním kanálu i polích s výhledem na bratislavský Kamzík.

Základní informace:

• převýšení je téměř nulové,
• náročnost - rekreační,
• povrch většinou asfaltový
kola krosová, dá se využít i silniční kolo.
• délka trasy je 28 km,
• vhodná pro rodiny s dětmi.

TIP: Takto bychom mohli jmenovat různé cyklostezky v Bratislavském kraji, například Štefániková trasa, kolem vodní nádrže Gabčíkovo, Velký Pezinský okruh a jiné. My jsme vám chtěli nabídnout ochutnávku několika z nich a je jen na vás, kam se příště vyberete za odpočinkem.

Slovakiabike Youtube

Kontakt

Dávid Debreceni

tel.č: +421 908 457 460

Maloobchod
Servis bicyklov
Objednávky e-shop

U nás nakupujete bezpečně, spolehlivě a s jistotou. Samozřejmostí je garance pro výměnu a vrácení zboží bez udání důvodu do 14 dnů po obdržení zásilky.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení