Zpět

6 + 1 důvodů, proč kole každý den

Přidáno: 6.2.2020 12:04.07 Počet shlédnutí: 512

06 Únor 2020

Zamysleli jste se někdy nad tím, co by se změnilo ve vašem životě, kdybyste pravidelně jezdili na kole každý den? Že ne? My jsme to udělali za vás, protože každodenní cyklistika má mnoho výhod, nabízíme vám naše důvody, které určitě motivují i vás ke každodennímu používání kola.

6 + 1 důvodů, proč kole každý den

1. Chráníte životní prostředí

Největším problémem dnešního světa je znečištěné životní prostředí. Téměř čtvrtina produkce CO2 emisí u nás pochází z výfuků dopravních prostředků, jako jsou auta či autobusy. Očekává se, že toto číslo bude i nadále růst a dokonce v tvorbě CO2 předčí i průmysl. Kromě znečištění prostředí automobily poměrně zvyšují hluk. Proto namísto cestování do práce osobním autem, vytáhněte kolo, který nezatěžuje životní prostředí, má nulové emise a je zároveň velmi tichý.

2. Budete zdravější

Budete překvapeni, kolik se dá docílit obyčejným točením pedálů ve prospěch vašeho zdraví. Nejdůležitější je začít. Už po pár týdnech pravidelného cyklistiky se začne výrazně zlepšovat vaše tělesná kondice. Bez problémů vyběhnete po schodech a nabudete takovou kondici, že nebudete mít v běžném životě žádné překážky.

žena s kolem

Zlepší se váš zdravotní stav, soustředění, reflexy a kreativní myšlení. Pomůže odbourat stres, napětí i úzkost a má příznivý vliv na duševní zdraví. Pravidelná cyklistika pomáhá předcházet různým nemocem, stimuluje a zlepšuje krevní oběh, funkce plic i srdce.

Cyklistika je vhodné pro každého zejména proto, že velmi nezatěžuje klouby, přičemž při cyklistice nezapojuje jen svaly na nohou, ale naopak zapojeny jsou všechny části těla.

3. Dožijete se vyššího věku a budete vypadat mladší

senioři jezdí na kole

V návaznosti na předchozí důvod pravidelného cyklistiky, že budete zdravější, můžeme klidně říci, že se zároveň dožijete vyššího věku. Protože 15 minut denno-denního sportování zvýší předpokládanou délku života o 3 roky. Díky pravidelnému jízdě na kole se dopraví kyslík a živiny do buněk kůže efektivněji, přičemž zároveň se odplaví škodlivé toxiny. No a v neposlední řadě, sportování vytváří ideální prostředí pro optimalizaci produkce kolagenu, který urychluje proces regenerace a pomáhá redukovat vrásky.

4. Ušetříte peníze

Nesporně při každodenním kole do práce ušetříte peníze tím, že kolo nepotřebuje žádné palivo, čili náklady na jízdu jsou prakticky zdarma. Pokud jste dosud jezdili do práce tramvají, autobusem či vlakem, ušetříte také peníze na cestovním.

Samozřejmě jsou zde potřebné počáteční náklady na koupi kola i doplňků nebo náklady na servis kola, avšak ve srovnání s pravidelným servisem auta jsou to nesrovnatelné peníze.

Kromě toho pravidelným každodenním cyklistikou budete zdravější a tak i díky posílení imunity nebudete muset často navštěvovat lékaře, a tím ušetříte peníze i za případné léky.

5. Nebudete nikam opozdí

žena na kole

Jízda na kole do práce má jeden velký benefit, a to je, že nebudete nikdy opozdí do práce kvůli nepříjemným dopravním zácpám, hlavně ve větších městech. Je totiž velký předpoklad, že váš pracovní čas se shoduje s pracovní dobou většiny obyvatel. Na kole si sami určíte, kudy vaše trasa povede, čímž se dokonale vyhnete každé dopravní zácpě a cesta na kole bude trvat nejrychleji ze všech dopravních prostředků. A to samozřejmě i na cestě domů z práce.

6. Zajistíte si klidnější spánek

Máte problém večer s usínáním nebo se probouzíte během spánku? O to další důvod, proč kole každý den. Vědci, kteří zkoumali nespavost u skupiny lidí se sedavým zaměstnáním zjistili, že 20 - 30 minut cyklistiky obden zkrátil u nich čas potřebný na usínání téměř o polovinu. Každodenní cyklistika během denního světla zbaví vaše tělo stresového hormonu - kortizolu, který zabraňuje hlubokému spánku.

Důvod navíc:

Je nesporně ještě mnoho benefitů, které jsme v tomto článku nezmínili. Takže šup na kolo, vždyť cyklistikou můžete trávit čas spolu s rodinou, protože je vhodné pro všechny věkové kategorie, včetně nejmenších mrňousů, kterých můžete vzít s sebou například do cyklovozíky.

Slovakiabike Youtube

Kontakt

Dávid Debreceni

tel.č: +421 908 457 460

Maloobchod
Servis bicyklov
Objednávky e-shop

U nás nakupujete bezpečně, spolehlivě a s jistotou. Samozřejmostí je garance pro výměnu a vrácení zboží bez udání důvodu do 14 dnů po obdržení zásilky.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení